متریال ABS چیست؟

متریال ABS چیست؟

راهنمای مقاله و فهرست مطالب

فهرست مطالب

آنچه در این مطلب مطالعه خواهید کرد:

  • مقدمه
  • متریال abs چگونه ساخته می شود؟
  • کاربرد فیلامنت ABS
  • محدودیت های فیلامنت ABS
  • سخن پایانی

پلاستیک abs یک ترموپلاستیک و آمورف است. این متریال در دمای معینی از مایع به جامد تبدیل می شود و به راحتی قالب گیری تزریقی شده، سپس بازیافت می شود. اکریلونیتریل بوتادین استایرن به اختصار abs نامیده می شود. این فیلامنت یک ماده آمورف است، که به معنی ویژگی های مرتب جامدات کریستالی را نشان نمی دهد. برای چاپ محصولات به وسیله ی پرینترهای سه بعدی به مواد مصرفی نیاز است تا اشیاء مورد نظر ساخته شود.

متریال abs چگونه ساخته می شود؟

ABS به وسیله ی جرم پوسته تولید می شود و ماده ای طبیعی که به رنگ عاج مات است. این متریال دارای یک پنجره پردازش است و میتوان آن را قالب گیری تزریقی یا اکسترود کرد.پرینت سه بعدی abs بین رزین های استاندارد و رزین های مهندسی قرار می گیرد.

فیلامنت چاپگر سه بعدی ABS دارای ویژگی های کلیدی است که در اینجا به معرفی آنها می پردازیم.

1 – مقاومت بالا در برابر ضربه در پایین ترین دما

2 – روشنایی سطوح و جنبه سطح عالی

3 – داشتن خواص عایق الکترونیکی

4 – جوش پذیری بسیار بالا

همچنین این فلامنت از خواص شیمیایی نظیر مقاومت در برابر اسیدهای قلیایی، مقاومت در برابر هیدروکربن های آلیفاتیک و مقاومت در برابر هیدروکد های آروماتیک، هیدروکربن هالوژنه و الکل برخوردار است.

کاربرد فیلامنت ABS در چاپگرهای سه بعدی

ترموپلاستیک abs بهترین جایگزین برای تولید قطعات سبک وزن خودرو است. همچنین در لوازمی نظیر لوازم خانگی و کالاهای مصرفی، از این متریال استفاده می شود. این فیلامنت به دلیل خواصی همچون مقاومت در برابر ضربه های شدید و زنگ زدگی در ساختمان سازی، آلات موسیقی، اسباب بازی پلاستیکی و پزشکی کاربرد دارد.

علاوه بر این، فرآیند چاپ سه بعدی به وسیله ی ماشین های FDM انجام شده و abs نیز در آن دخیل است.

سخن پایانی

فیلامنت های چاپ سه بعدی بر اساس خواص فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و الکترونیکی اقلام مختلفی تولید می کنند. انتخاب یک ورق مناسب برای ساخت محصول، بسیار مهم است. ABS یک ترموپلاستیک همه کاره و کم هزینه برای تولید با کیفیت به کار برده می شود.

شما عزیزان می توانید برای آموزش بیشتر در راستای متریال های مصرفی، در کلاس های آموزشی آکادمی پرینترهای سه بعدی ایپک شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی محصولات

قطعه دارم

فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما برای اسکن قطعه با شما هماهنگ کنند.